Tipy na predĺženie životnosti

Tipy na predĺženie životnosti laminátových podláh

Laminátová podlaha Krono Original® niečo vydrží, pretože je jednou z najodolnejších podlahových krytín vôbec. Prakticky vôbec nedochádza k oderu a opotrebovaniu. V porovnaní s kobercovými krytinami alebo parketami sa laminátová podlaha dá veľmi ľahko čistiť, je ideálna pre alergikov a veľmi hygienická. Nasledujúci „potenciál hrozieb“ Vám poskytne prehľad, ako Vašu laminátovú podlahu chrániť, aby i po desaťročia vyzerala ako nová.

Škvrny:

S Vašou laminátovou podlahou môžete zostať úplne kľudný. I najchúlostivejšie znečistenie červeným vínom, olejom, marmeládou alebo lakom na nechty odstránite vlhkou handrou. Škrabancom na laminátovej podlahe by sa malo predchádzať filcovými alebo gumovými rohožami. Kancelárske stoličky by mali byť vybavené kolieskami podľa DIN 68131 [Označenie W].

Otlačené miesta:

Na laminátovej podlahe Krono Original® ani najťažší nábytok nezanechá žiadne otlačené miesta. Ak chcete, môžete Váš domov každých niekoľko týždňov aranžovať znovu. Škrabancom sa dá predchádzať pomocou plstených či gumových rohožiek. Prosím, dbajte nato, že sa vždy jedná o drevenú podlahu, ktorá pri manipulácii s nábytkom vyžaduje určitú opatrnosť. Preto radíme, nábytok na miesto posúvania zdvíhať, čím sa dá predísť poškodeniu laminátovej podlahy.

Svetelná citlivosť:

Laminátová podlaha Krono Original® je stála na svetle podľa stupňa 6 stupnice Woll, čo zodpovedá EN 13229. V tomto nie je možné parkety porovnať s laminátovou podlahou – parketa časom tmavne.

Uhlíky z cigariet:

Laminátová podlaha Krono Original® Je odolná voči uhlíkom z cigaret. I úpln“e horúce nehody“, ako napr. spadnutá cigareta, nemôže na laminátovej podlahe Krono Original® spôsobiť žiadne škody. Naše laminátové podlahy sú extra žiaruvzdorné.