Podložky pre laminátové a parketové podlahy

Vždy podľa priestorovej situácie sa pri inštalácii podláh musí zvážiť výber materiálu podložky . Rozdielne požiadavky vo vzťahu k tepelnej izolácii a redukcii kročajového hluku vyžadujú správny výber izolačných podložiek.

Nákupom podložkového materiálu Krono Original® sa rozhodnete pre mnohostranné a výkonné parketové a laminátové podložky. Podložkové materiály Krono Original® sú pomocou nákladných testov a laboratórnych skúšok optimalizované pre trvalú a vysokú izoláciu kročajového hluku pri súčasnom tlmení krokového hluku. Pri praktickom využití dosahujú tieto trvalo zaťažené podložky vynikajúce výkonové hodnoty v rámci typicky užívateľských situácií.

Všetky podložkové materiály Krono Original® neobsahujú FCKW, bez problémov ich možno likvidovať v komunálnom odpade, sú recyklovateľné, neutrálne voči vode a toxikologicky nezávadné . Základný materiál je kompatibilný s bitúmenom, PVC, linoleom, olejom, cementom, umelou a prírodnou živicou ako aj s magnezitom.

Pekné priestory si zaslúžia pekné podlahy. S podlahami Krono Original® Floordreams Vario je možné realizovať aj tie najambicióznejšie dizajnérske projekty. Správna voľba pre komerčné priestory – predovšetkým tam, kde je požadovaná vysoká záťaž. Pretože tento povrch je pôsobivý pre svoj autentický vzhľad, atraktívne dekory a výnimočnú odolnosť. Ďalšie extra vlastnosti: 4-stranná V-drážka pre luxusný vzhľad. Podlaha pre náročných – v každom smere.

Balenie: Jedno balenie má obsah 1,48 m2/bal.

XPS 3.0

Skladaná izolačná podložka, hrúbka 3 mm, z extrudovaného polystyrolu. Balenie vo vlnitom kartóne, jednoduché skladovanie a doprava.

Materiálová základňa: XPS
Hustota: 40 kg/m3, Hrúbka: 3,0 mm
Rozmer: 0,5 m x 1,0 m
Izolácia krokového hluku: 20 dB
Tepelná izolácia: 0,108 m2K/W

Cena : 1,49 € / m²s DPH

XPS 5.0

5 mm hrubý panel z extrudovaného polystyrolu. Veľmi dobré izolačné vlastnosti a vysoká redukcia krokového hluku. Vyrovnáva nerovnosti do 4 mm . Balenie  10 panelov = 5 m²

Materiálová základňa: XPS
Hustota: 36 kg/m³, Hrúbka: 5 mm
Rozmer: 0,5 m x 1,0 m
Izolácia krokového hluku: 22 dB
Tepelná izolácia: 0,215 m2K/W

Cena : 1,69 € / m²s DPH

PE 2.0

2 mm hrubá penová podložka PE je cenovo výhodná verzia. Stredné hodnoty pri izolácii krokového hluku a tepelnej izolácii. Nevýhodou je nízka hustota a tým aj nižšia tlaková stabilita. Na základe nepatrnej výšky môžete 2 mm peny ideálne použiť pri renovačných prácach. K dispozícii je v rôznych dĺžkach zvitkov.

Redukcia kročajového hluku: ca. 16 dB
Priestorová hmotnosť: ca. 20 kg/m³

Cena : 0,69 € / m²s DPH

Fólia PE - žltá alebo transparent

Zvlášť pri inštalácii na nové podklady (zvyšná vlhkosť) a pri silných teplotných rozdieloch voči dole položeným priestorom musí byť použitá fólia PE ako izolácia proti vlhkosti. Zabraňuje poškodeniu laminátovej podlahy v dôsledku stúpajúcej vlhkosti. K dispozícii v rôznych hrúbkach a dĺžkach zvitkov. K dispozícii v hrúbke 120 μm a 200 μm

Materiál: regranulát

Cena : 0,79 € / m²s DPH

Cezar Basic wood 7 mm

Tepelno a zvukoizolačná podložka pod plávajúce podlahy Basic wood 7 mm určená na použitie pre všetky typy podlahových materiálov spájaných systémom clic a pokladaných plávajúcim spôsobom. Vďaka stabilnej konštrukcii a vysokej pevnosti v tlaku (až 20 t/m2) je jej použitie možné aj v priestoroch, kde bude budúca podlaha zaťažovaná zvýšeným tlakom. Podložka redukuje krokový hluk o 19 dB a znižuje akustický priestrový hluk až o 15 dB. Konštrukcia z drevných vlákien umožňuje jednoduché spracovanie, vykazuje dobrú difúziu a odolnosť voči pôsobeniu lepidiel a rozpúšťadiel používaných v stavebníctve. Pri svojej hrúbke 7 mm dokáže vyrovnať lokálne nerovnosti podkladu až do výšky 4 mm.

Cena : 2,89 € / m²s DPH

Podložka Arbiton OPTIMA THERMO AQUASTOP 1,5 mm 3v1 PEHD s parozábranou

Cena : 3,39 € / m²s DPH

Profesionálna podložka na podlahové kúrenie s integrovanou parozábrannou fóliou

Materiál – PUM minerálne jadro s polyuretánovým spojivom a hliníkovou parozábrannou fóliou na rovnomerné rozloženie teploty. Maximálne zaťažiteľný, zvukovo izolačný podklad novej generácie, používajúci sa pod drevené, laminátové, korkové a vinylové podlahy.

Cena : 5,99 € / m²s DPH

Vlastnosti:

  • tepelný odpor len 0,010 m2K/W,
  • vysoké tlmenie kročajového hluku,
  • vysoká odolnosť proti vlhkosti,
  • vysoká odolnosť voči zaťaženiu,
  • vyrobené na bezfreónovej, recyklovateľnej báze

Technické vlastnosti:

  • rozmery 1 x 7,5 m = 7,5 m2 (rolka),
  • hrúbka 2 mm,
  • zaťažiteľnosť 250 kPa,
  • redukcia šírenia hluku 26%

Zvláštne pokyny

Pred inštaláciou zaistite, aby bol podklad pripravený podľa noriem. Pri inštalácii v priestoroch s podlahovým vykurovaním odporúčame zásadne dodatočnú inštaláciu našej izolačnej PE. Pri dlhšom skladovaní uschovávajte parketové podložky v chlade a v suchu, chráňte pred ultrafialovým žiarením. Pri použití pri elektronicky citlivých prístrojoch (počítače atď.) je zásadne doporučené využívať podložkové materiály s antistatickými vlastnosťami.