Tipy a pokyny pre čistenie laminátových podláh

osetrovanieJedna z najväčších výhod laminátových podláh oproti iným podlahovým krytinám spočíva v tom, že sú veľmi nenáročné na ošetrovanie. Okrem toho, dizajny laminátu sú po desaťročia elegantné a ich užívatelia chcú, aby po desaťročia zotrvali vo vynikajúcom stave.

Aby sme toto mohli zaručiť, je treba dodržovať niektoré tipy, predovšetkým pri čistení: zásadne môžete Vašu laminátovú podlahu bez problémov čistiť utierkou, metlou či vysávačom. Nepriľnavú nečistotu môžete odstrániť statickou utierkou či vysávačom.

V porovnaní s kobercom, na laminátovej podlahe dobre rozoznáte vírenie prachu a prachových častíc a obratom ruky ich odstránite. Stopy krokov a silné znečistenie vyžadujú rafinované metódy. Odporúčame vám utierať dobre vyžmýkanou, ale nie mokrou utierkou. Pritom by ste mali za každých okolností zabrániť stojacej vlhkosti a laminátová podlaha by sa mala vysušiť bez vzniku šmúh.

Pokiaľ používate čistiace roztoky či čistiace prostriedky, mali by ste podlahu vytrieť dosucha tak, aby neostávali na podlahe žiadne ich zvyšky. V žiadnom prípade nepoužívajte čistiace politúry, pretože tieto by mohli poškodiť povrchovú plochu podlahy. Taktiež sa nesmú používať vosky, bieliace prostriedky alebo silné riedidlá, pretože môžu tvoriť zvyšky, ktoré je možné odstranit len veľmi ťažko alebo vôbec.

krono-originaleurofinalelektrické kúreniedelta-plusbonaDen Bravenescokarkimp-kovaniapar-kyM&T – kľučky a kovaniaFibonacci

Používaním stránok prevádzkovateľa km parket, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.

Predajňa otvorená pre veľkoobchod a ako výdajňa objednávok.

Kvôli COVID-19 vstup len s rúškom! Rukavice / dezinfekcia k dispozícii pri vstupe. Odstup kupujúcich min. 2 metre!