Thermo Jaseň

Tepelne modifikované drevo, nazývané tiež thermo drevo, je k dispozícii v Európe od polovice 90-tich rokov, kde bola thermizácia vyvinutá v severských krajinách ako ekologická alternatíva k tropickým tvrdým drevinám.
 

Drevené terasy Thermo Jaseň

Tepelné spracovanie pozostáva z umiestnenia dreva v peci a pomalým zvyšovaním teploty na 190- 210 °C sa drevo pečie po dobu niekoľkých hodín. Zabraňuje sa tak praskaniu dosiek pre budúce použitie v exteriéri, preto je tento proces veľmi dôležitý a zvláda ho iba pár výrobcov na svete.

Drevo sa vďaka pečeniu stáva krehkým a úplne vysušením. Tento proces mení štruktúru drevných buniek, takže je odolné proti vlhkosti a stáva sa rozmerovo stabilné. Rozťahovanie a zmršťovanie je 5 až 10 krát menej ako u netermizovaného dreva. Napríklad ak dáte kus do vedra s vodou po dobu jedného týždňa spolu s kúskom netermizovaného dreva, tepelne spracovaný výrobok bude absorbovať päťkrát menej vody.

Šednutie dreviny je výrazne rýchlejšie ako pri ktorejkoľvek inej drevine. Farba dreviny je tmavo-hnedá.

krono-originaleurofinalelektrické kúreniedelta-plusbonaDen Bravenescokarkimp-kovaniapar-kyM&T – kľučky a kovania

Používaním stránok prevádzkovateľa km parket, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.

Predajňa otvorená! Sme tu pre Vás.

Kvôli COVID-19 vstup len s rúškom! Rukavice / dezinfekcia k dispozícii pri vstupe. Odstup kupujúcich min. 2 metre!